Elabrick (Elastolith)

Filtrai

ELABRICK (ELASTOLITH)


Lanksčios plytelės Elabrick (anksčiau vadinamos Elastolith) yra pagamintos iš atrinktų aukščiausios rūšies medžiagų. Šios medžiagos yra nuolat tikrinamos gamyklos laboratorijoje. Apie 92 proc. lanksčių plytelių sudaro specialiai surūšiuotas kvarcinis smėlis. Pagrindinė masė yra maišoma su skysta spalva, kuri yra atspari UV spinduliams. Gaminio medžiagų surišimui yra naudojamas poly-acrylo tirpalas. Elabrick plytelės yra gaminamos Nyderlanduose.

Kur tinkamos?  Šios lanksčios klinkerio plytelės tinka ant visų sausų, švarių ir tvirtų paviršių, kur norima išgauti tikros plytos vaizdą.

Elabrick specifikacijos

Medžiagos: specialiai surūšiuotas kvarcinis smėlis.  Surišimas: poly-acrylo tirpalas.  Spalva: skystas dažymas, pagrįstas geležies oksidu.

Klinkerio savybės

Organiškai surištos, becementės lanksčios plytelės, kurios gali būti klijuojamos ant kampų. Nereikalingos jokios papildomos kampų detalės.  Svoris tik 4 kgs/ m².  Storis 4 mm.  Plytelės gali būti lengvai perkerpamos žirklėmis arba aštriu peiliu.  Atsparios mechaniniams įbrėžimams ar poveikiui.  Pralaidžios garams.  Stipriai sukietėja tik po priklijavimo.  Nereikalingas joks sprecialus paruošimas.

Klijavimas

Paviršius turi būti tvirtas, sausas, švarus ir be jokių riebalų. Paviršiai, kurie yra padaryti iš smėlio (pvz. cemento, betono ar tinko) pirmiausia turi būti nugruntuoti. Svarbu naudoti specialius klijus, kad gautum puikų rezultatą. Visada pradėkite nuo viršutinės sienos/paviršiaus dalies. Klijai turi būti tepami su 4 mm aplikatoriumi (šukomis). Nedaugiau nei Jūs galite priklijuoti per 10 minučių (max 1 m²), kad nesusidarytu ant klijų plėvelė. Kadangi plytelės yra plonos, jos nereikalauja papildomų medžiagųtarpų užglaistymui. Paprasčiausiai berbraukite tarpus teptuku (10 – 12 mm pločio). Įsitikinkite, kad plytelė yra gerai priklijuota ir nėra galimybės vandeniui ir drėgmei patekti už jau priklijuotos plytelės.

Pakuotė

Kiekvienoje dėžutėje yra 1 m² plytelių.

Atsparumas temperatūroms

-35 C iki +100 C

Svarbu žinoti

Vertikalūs ir horizontalūs tarpai turi būti 10 – 12 mm pločio. Mažesni tarpai pareikalaus daugiau plytelių m². Visada pradėkite nuo sienos viršaus. Įsitikinkite, kad linijos yra lygiai sumatuotos. Prašome visada plyteles imti iš skirtingų dėžučių, kad gautum maksimalų vaizdo efektą. Visada laikykitės 15 cm atsumo tarp plytelių ir kaitinimo elementų. Galimi smulkūs spalvos atspalvių pokyčiai perkant plyteles papildomai, dėl natūralių medžiagų (specialių smėlių). Po paviršiaus apklijavimo, būtina jį apsaugoti nuo lietaus 5 – 7 dienas. Neklijuokite plytelių prie žemesnės nei +5 C temperatūros. Pirkėjas visada turi patikrinti ar paviršius, ant kurio bus klijuojamos plytelės, yra tinkamas.

Įrankiai

Pieštukas, liniuotė ir gulsčiukas: linijų nusibraižymui. Siūlas: nustatyti tiesią liniją. 4 mm aplikatorius (šukos): užtepti klijams. Žirklės: nukirpti plytelėms iki reikiamo dydžio. 12 mm pločio teptuko: užlyginti tarpams.

Elabrick (Elastolith) – estetiškas ir racionalus apdailos pasirinkimas

Pastaraisiais metais lanksčių plytelių Elabrick populiarumas niekaip neslopsta ir tikriausiai nežada slopti. Lankstus Elastolith klinkeris pasižymi tuo, jog kuo puikiausiai pasitarnauja tiek fasado, tiek vidaus apdailai. Ši klinkerio imitacija pasižymi puikia pagaminimo kokybe, estetiška išvaizda, formavimo ir klijavimo paprastumu. 

Lanksčios fasado plytelės – kas tai?

Vertindami savo būsto aplinkos interjerą, tautiečiai nuo senų senovės turėjo silpnybę plytoms. Kai anksčiau pastarosios būdavo dažna statybinė medžiaga, pastaruoju metu plytos išduoda, kad sodybos šeimininkai vertina kokybę ir išskirtinumą. Visgi, neapsirikite – Elabrick plytelės nėra tikrų plytų analogas.  Lankstus fasado klinkeris yra naudojamas tam, kad imituoti lietuvių dažnai mėgstamą plytinio fasado išvaizdą.

Lankstus klinkeris unikalus dėl gamybos technologinio proceso. Specialiai atrenkamas kvarcinis smėlis maišytinas su skystos išvaizdos spalva, pasižyminčia atsparumu ultravioletiniams spinduliams, o šios medžiagos jungiamos poly-akrilo tirpalu. Rezultatas – lengvos, plokščios, lanksčios ir lengvai formuojamos fasado plytelės. Jų išvaizda analogiška klinkeriui, tiesa šis pasirinkimas gerokai patrauklesnis, jei vertinama kaina ir klijavimo paprastumas.

Lanksčių fasado plytelių storis siekia vos 4 milimetrus, vieno kvadratinio metro masė siekia – apie 4 kilogramus. Taip yra dėl to, kad ši medžiaga nesunkiai pritaikoma ir tose vietose, kur paprastas klinkeris būna paprasčiausiai pernelyg masyvus. Lanksčios plytelės nepaprastai plonos, todėl joms perpjauti nereikia ieškoti specialių įrankių – pakanka paprastų žirklių ir peilio.

Klinkerio imitacijos pranašumai

Dėja, fantazijoms apie klinkerinį fasadą dažnai nėra lemta išsipildyti. Klinkerio plytos yra kiek brangesnės, tad toli ne kiekvienas yra finansiškai pajėgūs įgyvendinti visas numatytas užmačias interjero požiūriu. Taipogi, sukurti iš klinkerio plytų estetiškai patraukliausią vaizdą gali tikrai ne dažnas – reikia ne vien atitinkamų įrankių, taip pat ir praktinių gebėjimų (išeitis – samdyti meistrus, tačiau šioje situacijoje ir vėl iškils finansinis aspektas).

Kai kada klinkerinės plytos neturėtų būti naudotinos dėl savo didelio svorio ir apimties. Neretai geriausia išeitis: lanksčios plytelės, savo išvaizda labai primenančios klinkerį, bet galinčios padėti išvengti anksčiau aptartų niuansų.

Elabrick klinkerinės plytelės pasižymi klijavimo paprastumu

Kampų formavimas – bene pats juodžiausias darbas, kurio purtosi netgi patyrę meistrai, tad šiuo atveju net negali būti jokios kalbos apie mėgėjus. Bene pagrindinis privalumas, dėl kurio vertinama tokia statybinė medžiaga – nėra „kampinių“ problemų. Pakanka paprasčiausiai užklijuoti plyteles ant kampo – nė neprireikia jokių papildomų detalių.

Lanksčias fasado plyteles galima mėginti klijuoti ir patiems. Plytelės lankstumas netgi turi įtakos tam faktui, jog jų išeiga būna maksimali – panaudojamos visos medžiagos, nebėra jokių likučių. Tuomet, kai sąmata būna apskaičiuota klaidingai ir lieka ne vieną atliekama plytelė, jų išmesti tikrai nebūtina: meistrams lieka daugybė variantų, kuriais lanksčias fasado plyteles bus galima įkomponuoti, kuriant tiek šiuolaikinį interjerą, tiek eksterjerą.

Puikus pasirinkimas neprofesionalams

Profesionalas, išgirdęs apie mėgėjo ketinimus savo jėgomis susitvarkyti su plytiniu apdailos procesu, vien ironiškai nusišypsotų, tuomet tik savarankiškai klijuojamas lankstus klinkeris tikrai sulauktų pritarimo. Jų klijavimo procesas tikrai nėra sudėtingas ir nereikalauja begalės laiko, tik, prieš imantis tokios veiklos, vertėtų išsiaiškinti kelius niuansus.

Klijuojamas paviršius nesiprašo jokio specialesnio paruošimo (žinoma, jei tik yra gaminamas iš betoninės medžiagos, tinko ir cemento, gruntavimas yra reikalingas). Prieš klijuodami lanksčias fasado plyteles and sienų paviršiaus, būrinai eikia įsitikinti, kad pagrindas bus švarus, nusausintas ir neriebaluotas. Tokio gaminio klijavimui būna pritaikyti tam tikri spalvoti klijai (geriausia rinktis iš penkių galimų spalvų). Minėti klijai drauge gali tarnauti ir kaip tarpų užpildymo medžiaga.